Medware.net PBYS

Randevu Modülü

Hastalara randevu vermede Randevu Sistemi şu özellikleri ile öne çıkmaktadır; İstenilen sayıda doktor, cihazlar için ayrı ayrı grup tanımlanabilir. Her randevu grubu için günlük randevu başlangıç bitiş saati aralıkları tanımlanabilir, ayrıca çeşitleri randevu ve zaman aralıkları tanımlanarak hızlı randevu verme imkanı sunulur. Çalışılmayan günler, resmi tatiller veya bir cihaz arıza durumu nedeni ile randevu verilmemesi gereken günler tüm gün kapatılarak yanlışlıkla randevu verilmesi engellenir. Randevu verilirken;  Hastanın  TC No’su yazılır yazılmaz sistemdeki hasta arşivi taranır ve  hastanın kaydına ulaşılırsa otomatik olarak randevu ile hasta kartı ilişkilendirilir. Bir hastaya verilmiş eski ve yeni randevuları arama, verilen randevuyu çıktı olarak hastaya verme, grup bazlı randevu listesi çıktısı alma gibi işleri kolaylaştırıcı diğer fonksiyonlar da Randevu Sisteminde bulunan birçok özelliklerden bazılarıdır.  

Hasta Kayıt Modülü

MedWare.net programında;  her hastaya ilk gelişinde bir defaya mahsus bir "Hasta Kartı" açılır ve sistem otomatik olarak her hastaya ayrı bir benzersiz “Hasta Numarası” oluşturur. Hastanın her ayrı gelişi için ayrı bir Geliş Kartı açılır ve o karta ait Protokol Takip Numarası üretilir ve poliklinik kaydı yapılır. Daha önceden kaydı yapılmış hastaların; Adres, Ev İş Cep Telefon, Kimlik Bilgileri tutulur ve tekrar gelişlerinde sadece TC No ile hızlı kayıt yapılır. İstenildiği takdirde bu bilgilere ulaşılabilir. Kimlik Paylaşım Sistemi ile kayıtlar çok daha pratik ve hızlı bir biçimde yapılmaktadır.  

Fatura Modülü

Kayıt işleminden sonra yapılması gereken tahsilat işlemi, fatura kesim işleminden bağımsız olarak yürütülebildiği gibi, tahsilatlar ile faturalar arasında bir bağ da istenildiği takdirde kurulabilir, aynı anda Tahsilat Makbuzu veya Faturada kesilebilir. Ödeme kayıtlarında; Ödeme tarih ve saati, Ödeme miktarı, Ödeme şekli (Nakit, Kredi Kartı, Çek, Senet), kullanılan POS Cihazı gibi seçenekler de otomatik olarak sistem tarafından alınarak kayıtlara işlenir.  

Muayene Modülü

Doktor muayenesi sonucu belirlenen ICD10 tanımlamalarına göre, Özgeçmiş – Soy geçmiş (Kullandığı İlaçlar, Önceki Ameliyatları, Alerjileri, Geçirdiği Önemli Hastalıkları), Muayene bulguları, Vital Bulgular, Kronik Hastalıklar sisteme kaydedilir. Hastanın her gelişindeki fiziksel durumu tespit edilmekte ve uzun vadede hastanın seyir defteri oluşturulmaktadır. Göz, diş, kardiyoloji, Ftr, tüp bebek, kadın doğum için detaylı anamnez formları mevcuttur. Oluşturulacak olan tanıya göre veya cümle şablonları ile hızlı anamnez girilebilmektedir. İstenildiğinde aynı ekrandan hastanın Epikriz Raporu, Hizmet Detay Belgesi, Reçete ve İstem formları gibi raporların çıktıları alınabilmektedir. Programdaki form dizaynları sayesinde kullanıcılar spesifik anamnez formlarını istediği özellikte oluşturabilirler.  

Reçete Modülü

Doktor muayene işleminin sonucunda hastaya tedavisinde kullanılması için ilaç Reçetesini elektronik ortamda arşivleyebilir ve standart reçete şablonu sayesinde kolayca yazıcıdan alınabilmektedir.  

İstatistik ve Raporlama Modülü

Hasta sayıları, verilen hizmetlerin sayıları ve mali getirileri, kasa ve fatura raporları gibi detaylı istatistiklere kolayca ulaşılabilir ve raporlanabilir. Ayrıca kullanıcılar sürekle bırak yöntemi sayesinde kendine özgü raporlar oluşturabilir.   

Sağlık NET 2 Modülü

Sağlık NET, sağlık kurumlarında üretilen her türlü veriyi, doğrudan üretildikleri yerden, standartlara uygun şekilde toplamayı, toplanan verilerden tüm paydaşlar için uygun bilgiler üreterek sağlık hizmetlerinde verim ve kaliteyi artırmayı hedefleyen, entegre, güvenli, hızlı ve genişleyebilen bir bilgi sistemidir. Sağlık NET bu çerçevede, sağlık envanterinin oluşturulması, tıbbi kayıtlarının korunması,  bilgi transferi ve temel sağlık verilerinin toplanması amacıyla ortaya çıkmıştır.  Sağlık NET uygulamasında MedWare.net standartlara uygun, gerekli verilerinizi otomatik ve sorunsuz olarak Sağlık.Net’e iletebilen, kullanıcıların kolay kullanabilecekleri, ekstra maliyet ve sisteme yük getirmeyen bir yapıda çalışmaktadır. Bunun yanı sıra yönetici ve yetkili kullanıcılar, gönderilmiş bilgileri görüp, bu işlemler ile ilgili istatistikleri kontrol edebileceklerdir.